• DOLAR:3.4838
  • EURO:4.1734
  • BIST

Müslümanlara Karşı Çifte Standart

Ahmet Riza Cevatzade

Ahmet Riza Cevatzade

E-Posta :

 
Neden bir Hristiyan, Yahudi, Budist cinayet ya terör yapınca din hesabına yazılmıyor da ne zaman bir Müslüman cinayet ya terör yaparsa, İslam adi öne çıkıp onu ıslama mal edilip ve İslam hesabına yazılıyor?
El Kaide, Taliban Veya İŞİD Bir cinayet veya terör yaparken hemen İslam adi öne çıkartıp ve İslam hesabına yazılıp da, ancak İsraillin sayısız cinayetleri, bebek, hamile kadınlar, suçsuz insanları öldürmeleri, evleri, köyleri yakıp yok etmeleri Yahudi din hesabına yazılmayıp da Siyonist Yahudi ordusu bu cinayet ve terörleri yaptı denilmiyor? Amerika’nın Afganistan’da, Irak da tecavüzler, sayısız cinayetler, gereksiz bir ülkeye saldırıp insanları ve ülkeyi yok etmesi Hristiyanlık hesabına yazılmayıp da Amerika’nın Hristiyanları bunları yaptı denilmiyor?    
Ben demiyorum ki bunları, kabul ettiğimiz Allah tarafından gelen Hristiyan veya Yahudi dinlerin adına yazılsın, benim sorum bu ki neden çifte standart ve neden İslam ve Müslümanlık hesabına yazılıyor?
Myanmar’da Budistler, çocuk kadın gözetmeden Müslümanları feci şekilde katledip hatta bu cinayetleri birleşmiş milletler ve uluslar arası insan hakları örgütü kayıtlarına geçmiş cinayetleri neden kimse Budist dinine mal etmeyip ve Budist din hesabına yazılmıyor?
Amerika ve İsrail uluslar arası mahkeme üyesi değiller çünkü yaptıkları cinayet ve terörlerin bu mahkemede görülmesinden korkuyorlar. Ancak Mahmut Abbas bu mahkemeye üyelik için baş vurduğunda Amerika ve İsrail tarafından tahditler ediliyor ki Filistinlileri bu baş vurudan vaz geçmedikleri halde, Filistinlileri cezalandıracaklar. Çünkü eğer Filistin devleti bu mahkemeye üye olursa onlara karşı İsraillerin işlediği suçlar neden ile Mahkemeye başvurup onları mahkûm edebilirler. İsrail Başbakanı Netanyahu diyor ki hiçbir askerimin bu mahkemede muhakeme edilmesini kabul etmem, yoksa İsrail ordusu cinayet veya suç mi işlemiş? İşlemişse de neden bu Yahudi dinin hesabına yazılmıyor?
Avrupa’da özellikle Fransa, özgürlük ve demokrasi merkezi olarak tanıtılır. özellikle aydın ve çağdaş veya bati hayranları şahıslar tarafından böyle inanılır, bu ülkede bir inanca, kutsal değerlere, hakaret, dalga geçmek özgürlük ve demokrasi örneği olarak gösterilirken, Demokrasi ve özgürlük ülkesi olarak gösterilen Fransa’da neden Holokast (Alman Nazilerin Yahudi soykırım ideası) üzerinde neden konuşulamıyor, eğer Holokast hakkında konuşursan bu yüzden ceza evine girersen.
Neden:
Daha geçen hafta Bokoharam terör örgütün Nijerya’da 2000 kişi katlederek bir kasabayı yok etmesi, 2 hafta önce Pakistan’da Taliban güçlerin 1 okulu basıp 150 öğrenciyi okulda katlettiklerinde, Suriye’de Irakta Libya’da yüzbinlerce Müslümanın bir birilerini katletmesini, sadece akşam yemeğinden sonra çay içerken kaç saniyelik bir haber olarak dinlerken,
Neden Fransa’da toplam 20 kişinin hayatını kayıp ettiği olaylarda nedeni şüpheli, kimlerin yaptığı, bu işin arkasında kimlerin çıkacağı belli olmayan, bu olayı Avrupa’nın 11 Eylülü olarak gösterilip, arkasından İslam coğrafisinde ne büyük trajediler yaşatılacakları olaydır. Bu olayı kaç günden beri birçok medyanın sürekli üzerine durduğu şeklinde bize sunulup ve bizde bunu kabul etmekteyiz.
Birçok şüpheli odaklar ve karanlık ülke ve toplumlar, demokrasi ve özgürlüğün, İslam ve berberlikten koruma adına bu olayda İslam ve Müslümanlarının hesabına yazdırılmaya çalışıyor.
Bugün haberleri dinledim bir çok ülke başkanı, Cumhurbaşkanı, Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu dahil Pazar günü Paris’teki demokrasi ve özgürlüğü koruma, birlik ve ölenlerin anma adına yapılan yürüyüş ve toplantıya katılmalarını haberlerde gördük. Çok güzel bir hareket, tebrik edilecek ve desteklenecek bir hareket, ancak böyle hareketi Nijerya’da 2000 kişinin öldürülmesinde, Myanmar’da binler kişinin yakılıp öldürülmesinde, Filistinlerin yıllarca soykırımın yapıldığında da şahit olmak isterdim. Ne bu çifte standart?
Ne ilginçti ke teröre karşı, özgürlük ve demokrasiye koruma adına yapılan yürüyüşte ilk safta İsrail Başbakanı Netanyahu görüyoruz,
Bir fikre düşünceye zarar vermek için ona iyi saldırma ile değil, onu kotu savunmakla en çok zararı verirsin. Taliban, El Kaide Pakistan’da, İŞİD in Irak da Suriye’de, Nijerya’da Bokoharamin yaptığı trajediler İslam adına yapılması ve belirli odakların bunları İslam dinine ve Müslümanlarının adına yazılması en çok Müslümanları üzüp, İslam’a zarar vermektedir.
Son olarak:    
   Terörizm her şekli ile mahkûm edilmeli, hangi kişi,  grup, hükûmet yaparsa yapsın mahkum edilmeli, cinayet cinayettir, hatta eğer kişi veya grup tarafından başka kişilerin inancına hakaret yapılırsa da, bunların ahlak dişi davranışı savunulamaz, ancak bunun cezası idam veya terör değildir.
Bu terör demokrasi ve özgürlüğe karşı yapılan bir saldırı değildir, Bu terör Müslümanlara ve İslam dinine karşı yapılmıştır. Her Müslümanın bu terörü mahkûm etmelidir.

Bu Yazı : 5922 Defa Okunmuştur.

YORUM EKLE

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

EN ÇOK OKUNANLAR


Haber Kapadokya'da en çok okunan haberler

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

FACEBOOK

TWITTER